Co robi ryś na Pogodnej? W Białymstoku powstał nowy mural
Mural jak 116 drzew
Eko mural nie tylko symbolizuje troskę o środowisko, ale także przypomina o konieczności ochrony naturalnych siedlisk zwierząt. Wybór rysia nie jest przypadkowy. To jeden z zagrożonych gatunków, którym marka Żubr dedykuje tegoroczną kampanię. Mural promuje działania proekologiczne specjalnie powołanego w tym celu Funduszu Żubra, ale także poprawia jakość miejskiego powietrza. Farba KNOxOUT zastosowana do stworzenia muralu o powierzchni 116 m² redukuje zanieczyszczenia powietrza, takie jak m.in. tlenki azotu, z mocą odpowiadającą 116 średniej wielkości drzew. Działanie farby jest antysmogowe i działa tak długo, jak jest na ścianie.
Misja Funduszu Żubra
– Każde działanie marki Żubr, czy jest to mural, czy wsparcie cennych przyrodniczo gruntów wyrasta z głęboko zakorzenionej misji marki. Żubr jest strażnikiem puszczy i w jego naturze leży wspieranie zagrożonych gatunków zwierząt oraz otaczanie opieką miejsc ich występowania — mówi Michał Szczerba, Brand Manager Żubr.
Marka Żubr pozostaje zaangażowana w długoterminowe działania na rzecz ochrony polskiej przyrody, a mural w Białymstoku to kolejny element proekologicznych działań związanych z edukacją odbiorców na temat istnienia zagrożonych gatunków.
Wykonanie muralu przy ul. Pogodnej 2 na wysokości przystanku autobusowego Pogodna/Wiejska — Grupa RW, działania digital i PR: Huta 19 im. Joachima Fersengelda, planowanie i zakup mediów: Zenith.
Grupa RW. Z reklamą docieramy wszędzie.