EKOKAMPANIA

Reklama dla dobra przyszłości

Nasze nośniki reklamowe są w całej Polsce. Realizujemy kampanie, które mają spektakularne zasięgi. Kolejny krok naszego rozwoju, to nie tylko więcej miejsc reklamowych, ale także znacznie więcej reklamowych eko przedsięwzięć.
Lidl, ekologiczny mural, Warszawa
Sonko, ekologiczny mural. Warszawa

Naszym marzeniem jest, by każda kampania, którą realizujemy była eko — co oznacza, że liczmy ślad węglowy, a następnie go kompensujemy. 

Ślad węglowy

Gazy cieplarniane, które wpływają na zmianę bilansu radiacyjnego planety to nie tylko dwutlenek węgla (CO2). Także metan, podtlenek azotu oraz różne inne gazy przemysłowe.

O dwutlenku węgla tak dużo się mówi, ponieważ jego wkład jest największy. Podobnie jest z paliwami kopalnymi. To nie jest jedyne źródło naszych emisji. Mamy wylesianie, produkcję cementu, metan wydzielany przez krowy, różne procesy przemysłowe. Jednak spalanie paliw kopalnych — ich utlenienie, jest największym czynnikiem powodującym zmiany klimatyczne.


Paliwa kopalne są wykorzystywane przez wszystkie sektory naszej gospodarki: ogrzewają nasze domy, zasilają procesy przemysłowe w fabrykach, napędzają samochody, samoloty, kombajny, traktory.

W kontekście liczenia śladu węglowego termin „scope” odnosi się do kategorii źródeł emisji gazów cieplarnianych (takich jak dwutlenek węgla, metan, podtlenek azotu) związanych z daną działalnością lub sektorem gospodarczym. Są trzy zakresy związane z liczeniem śladu węglowego. 

las, eko kampania

to, co robimy dla siebie, robimy też dla naszych dzieci

Planeta to nasz dom

Liczymy ślad węglowy

Każde działanie pozostawia po sobie ślad. Jeśli wiemy, jaki zostawiamy ślad, możemy optymalizować nasze działania i je kompensować

Malujemy na eko

Farby mają moc oczyszczania powietrza. Mogą być oczyszczaczami powietrza zasilanymi przez słońce. KNOxOUT

Eko kampania, neutralna kampania reklamowa Grupa RW

Współpracujemy

z Fundacją EcoEvolution.org, której najważniejszą misją jest wspieranie w komunikowaniu projektów, które niosą zmianę dla Planety.

Certyfikujemy

Mamy akredytowany kalkulator przeliczania wpływu kampanii na środowisko, na tej podstawie wydajemy certfikaty.

świadomi swojego wpływu

Jak liczymy ślad węglowy?

Planujemy kampanię

Specjalista Grupy RW wspiera w planowaniu kampanii. Do wyboru jest wiele prestiżowych nośników reklamowych. Ich ostateczny wybór zależy od celów kampanii Klienta.

Przygotowujemy kampanię

Dobre planowanie sprawia, że realizacja jest bezproblemowa. Klient przesyła do nas projekt reklamy. Coraz częściej także i my przygotowujemy grafikę reklamową.

Realizujemy kampanię

Drukujemy wszystkie potrzebne materiały i w umówionym terminie rozwieszamy je w wybranych lokalizacjach. W przypadku muralu wybieramy odpowiednie farby i zaczynamy malować.

Trwa kampania

Skrupulatnie dokumentujemy działania i w ciągu kilku dni Klient dostaje kompletny raport.

Zakończenie kampanii

Demontujemy siatki reklamowe, i to jest też moment, kiedy przystępujemy do raportu EKO. Liczymy wszystko - ilość siatek, doj

Kompensujemy

Jak tylko zbierzemy szczegółowe dane odnośnie przebiegu kampanii, w akredytowanym formularzy liczymy ślad węglowy, który następnie kompensujemy.

Scroll to Top