Grupa RW realizuje kampanie neutralne pod względem śladu węglowego

Zerowy ślad węglowy

Grupa RW – Reklama-Wielkoformatowa.com świadczy usługi związane z reklamą wielkoformatową, ale również dba o naszą planetę. Dlatego z dumą informujemy, że możemy prowadzić kampanie, w ramach których kompensujemy ślad węglowy powstający podczas ich realizowania.

Wierzymy, że jako firma mamy odpowiedzialność za nasze działania i ich wpływ na środowisko naturalne. Dlatego przykładamy szczególną wagę do zrównoważonego podejścia do naszej działalności. Nasza filozofia obejmuje nie tylko jakość usług, ale również troskę o środowisko.

Podczas realizacji kampanii wielkoformatowych bierzemy pod uwagę wszystkie etapy produkcji, począwszy od montażu, przez drukowanie, aż po oświetlenie. Wszystkie te elementy mogą wpływać na emisję gazów cieplarnianych i zwiększać nasz ślad węglowy. Dlatego jako firma kompensujemy te emisje poprzez inicjatywy ekologiczne, takie jak inwestowanie w projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, zalesianie czy ochronę bioróżnorodności.

Naszym celem jest zmniejszenie naszego wpływu na środowisko naturalne oraz wspieranie działań mających na celu walkę z globalnym ociepleniem. Dzięki naszym inicjatywom ekologicznym, nie tylko minimalizujemy nasz ślad węglowy, ale również przyczyniamy się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej planety.

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą, która nie tylko dostarcza profesjonalne usługi reklamowe, ale również działa na rzecz ochrony naszej planety. Razem możemy przyczynić się do tworzenia lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Ślad węglowy - co to jest?

Gazy cieplarniane, które wpływają na zmianę zmianę bilansu radiacyjnego planety to nie tylko dwutlenek węgla (CO2). Także metan, podtlenek azotu oraz różne inne gazy przemysłowe.

O dwutlenku węgla tak dużo się mówi, ponieważ jego wkład jest największy. Podobnie jest z paliwami kopalnymi. To nie jest jedyny źródło naszych emisji. Mamy wylesianie, produkcję cementu, metan wydzielany przez krowy, różne procesy przemysłowe. Jednak spalanie paliw kopalnych – ich utlenienie, jest największym czynnikiem powodującym zmiany klimatyczne.

Paliwa kopalne są wykorzystywane przez wszystkie sektory naszej gospodarki: ogrzewają nasze domy, zasilają procesy przemysłowe w fabrykach, napędzają samochody, samoloty, kombajny, traktory.

W kontekście liczenia śladu węglowego, termin „scope” odnosi się do kategorii źródeł emisji gazów cieplarnianych (takich jak dwutlenek węgla, metan, podtlenek azotu) związanych z daną działalnością lub sektorem gospodarczym. Są trzy zakresy związane z liczeniem śladu węglowego. 

Przykładowy certyfikat

Przykład certyfikatu zerowy ślad węglowy kampanii reklamowych

Śmiało proszę zapytać media plannera, który z Państwem pracuje o kampanie neutralne pod względem śladu węglowego. 

GRUPA RW

PODOBNE

TOUS kampania OOH w 12 miastach Grupa RW

Kampania dla TOUS

Kampania reklamowa TOUS: To The Almost-Perfect Moms W maju szczególny sposób pokazujemy, jak bardzo kochamy nasze mamy! Niespodzianek nie ma końca. Kochamy je najmocniej. To fakt! I w tę atmosferę wpisuje się kampania reklamowa TOUS „TO THE ALMOST-PERFECT MOMS”. Ta hiszpańska marka biżuterii jest znana z tego, że celebruje kreatywność i wyrażanie siebie. Najnowsza kampania

Czytaj więcej »
Reklama wielkoformatowa dla Cinema City we Wrocławiu, realizacja Grupa RW

Kampania Cinema City we Wrocławiu

Chcielibyśmy podzielić się z Wami szczegółami dotyczącymi kampanii dla Cinema City, która aktualnie trwa we Wrocławiu. Wybrana przez Klienta lokalizacja, znajduje się przy ul. Piłsudskiego 79 – jednej z najbardziej ruchliwych arterii miejskich. To tędy kierowcy, rowerzyści, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej, codziennie przejeżdżają w drodze do Dworca PKP oraz w kierunku ul. Powstańców Śląskich.

Czytaj więcej »
Kampania DOOH dla Turkish Airlines, realizacja Grupa RW

Kampania DOOH dla Turkish Airlines

🔺 Dziś o Digital 🔻 Nadszedł czas na podsumowanie kampanii dla Turkish Airlines, która miała miejsce na przełomie kwietnia i maja w Krakowie. Nasz klient zdecydował się na wykorzystanie dwóch rodzajów nośników digitalowych: słupy LCD oraz witryny cyfrowe. Czym jest DOOH, czyli Digital Out of Home? To forma reklamy outdoorowej, która wykorzystuje cyfrowe technologie do

Czytaj więcej »
Warszawa, reklama wielkoformatowa Itaka

Kampania wielkoformatowa Itaki

Lecimy z Itaką do Tunezji! W maju realizujemy blisko 80 kampanii wieloformatowych. Jedną z nich jest kampania dla Itaki. Siatki wielkoformatowe można zobaczyć w trzech miasta w Warszawie, Katowicach i w Chorzowie. Nowe lokalizacje Grupy RW Chcielibyśmy skupić Waszą uwagę na trzech naszych lokalizacjach, które niedawno dołączyły do naszego portfolio: Warszawa, ul. Wolska 89 to

Czytaj więcej »
Backlight
Autostrady
Reklamy sezonowe
Komunikacja miejska
Centra handlowe
lub zadzwoń: 798 793 003